Główki fryzjerskie w salonie fryzjerskim
Fryzjerskie eksperymenty, czyli główki fryzjerskie w roli głównej
Fach w rękach? Nawet najlepsi światowej sławy fryzjerzy nie rodzą się z nożyczkami w dłoni. Aby być mistrzem, trzeba trenować, ćwiczyć i próbować nowych technik strzyżenia, modelowania i koloryzacji. Szczególnie początkujący fryzjerzy, którzy dopiero odkrywają swój „fach w rękach”, obawiają się niepowodzenia. Niedostateczne jeszcze umiejętności mogą skutkować ofiarami we włosach. Aby tego uniknąć, do nauki najlepiej wykorzystać główki fryzjerskie. Korzystają z nich również doświadczeni fryzjerzy, eksperymentując z nowymi technikami.
Fryzjerski trening
Nauka fryzjera nie kończy się po otrzymaniu dyplomu, tak naprawdę to dopiero początek, wtedy teraz naprawdę rozpoczniesz pracę z nożyczkami. Główki fryzjerskie nie tylko pozwalają na błędy, których nie akceptują klientki, ale też potęgują pewność siebie i obniżają poziom stresu, towarzyszący przy pierwszych cięciach i nakładaniu farby. Można je wykorzystywać do wszystkich zabiegów fryzjerskich: strzyżenia, ondulacji wodnej i trwałej, koloryzacji, rozjaśniania, a także przedłużania i zagęszczania włosów. Główki fryzjerskie przydadzą się na dobry start, ale też w każdym profesjonalnym salonie.
Jeżeli jesteś już doświadczonym fryzjerem z fachem w ręku, to wiesz, że techniki fryzjerskie się zmieniają, pojawiają się nowe, skuteczniejsze, usprawniające pracę i skutkujące lepszym efektem. Rozwój jest wpisany w Twoją „rzemieślniczą” pracę. Na pewnym etapie swojej kariery zawodowej każdy fryzjer zaczyna rozumieć, że musi odkryć w sobie charakter samouka. Eksperymentowanie na głowach klientek to ryzyko uszkodzenia włosów i niepożądanego efektu. Główki fryzjerskie nie są tylko pomocą naukową dla młodych fryzjerów. Wyobraź sobie, że musisz po raz pierwszy wykonać kaligraficzne cięcie, keratynowe przedłużanie włosów czy też koloryzację strandlights. Oszczędź sobie nerwów i stresu, główki fryzjerskie pozwolą Ci spokojnie pracować, testować nowe techniki, a także rozwijać nabyte już umiejętności.
Przed zakupem główki fryzjerskiej
Główki fryzjerskie różnią się długością, gęstością, ale też rodzajem włosów, z jakich zostały wykonane. Chcąc zapewnić sobie większe możliwości pracy, wielu fryzjerów decyduje się na zakup kilku modeli. Długość włosów warunkuje rodzaj stylizacji. Do krótkich stylizacji i strzyżenia polecamy główki fryzjerskie z włosami do 35 cm, do średnich – 40 cm, a to koków i upięć – 50 cm i więcej.
Do ich produkcji wykorzystuje się włosy sztuczne i naturalne. Nowoczesnej technologię pozwalają na wykonywanie główek fryzjerskich z włókien syntetycznych z proteinami, które nie tylko prezentują się realistycznie, ale też podobnie do naturalnych włosów zachowują się podczas zabiegów. Przystosowane są do pracy z wysoką temperaturą, nawet do 140 st. C. Są tańsze niż główki fryzjerskie z naturalnymi włosami, które jednak mają bardziej zbliżoną strukturę do ludzkiego włosa i w ten sam sposób się zachowują przy zabiegach.
Po zakupie główki fryzjerskiej
Wiesz już, jak możesz ją wykorzystać i masz świadomość, że na pewno pomoże Ci rozwinąć skrzydła w branży fryzjerskiej. Aby główki fryzjerskie towarzyszyły Ci dłużej w salonie, trzeba pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Do mycia wykorzystaj delikatny szampon, mocniejszy możesz rozcieńczyć. Nie wykonuj kolistych ruchów, dzięki czemu unikniesz mocnego splątania się kosmyków. Korzystaj z kosmetyków pielęgnacyjnych, jak odżywki i maski nawilżające, dobrym wyborem będą też odżywki z proteinami, natłuszczające włosy. Rozczesuj je bez zbyt mocnego szarpania. Główki fryzjerskie ze względu na różnice w rodzaju włosów należy traktować zgodnie z zaleceniami producenta. Pracę z główką ułatwi Ci praktyczny statyw – stojący i z regulowaną wysokością lub uchwyt przeznaczony do mocowania do blatu.
Miałeś już okazję pracować z główką fryzjerską? Zarówno na etapie nauki, jak też późniejszej już pracy to dobry, stały „klient”, który jest przygotowany na fryzjerskie eksperymenty, potknięcia i nieudane próby.
Dodaj komentarz